Իշխանությունը «Կարգին Հայկոյից» վտա՞նգ է զգում, թե՞ պայմանավորված խաղ է ընթանում Իշխանությունը «Կարգին Հայկոյից» վտա՞նգ է զգում, թե՞ պայմանավորված խաղ է ընթանում2025-01-28 11:59:00
Ցեղասպանության մասին Նիկոլ Փաշինյանի սկանդալային հայտարարությանը սկսել են անդրադառնալ նաև ՔՊ-ականներն ու իշխանական պաշտոնյաները՝ փորձելով բացահայտ ուրացումը ներկայանցել որպես պրագմատիզմի դրսևորում: Հատկապես հետաքրքիր ու խոսուն է ստացվել
Սասուն Միքայլեյյանը պղծում է Վազգեն Սարգսյանի հիշատակը Սասուն Միքայլեյյանը պղծում է Վազգեն Սարգսյանի հիշատակը2025-01-28 11:36:00
Բանակի օրվա կապակցությամբ սովորույթի ուժով Եռաբլուրում հայտնված Սասուն Միքայելյանը, արձագանքելով լրագրողներից մեկի հարցին՝ ձեզ համար ծանր չէ՞ Վազգեն Սարգսյանի շիրմաքարի առաջ կանգնելը, ասել էր.«Ես Վազգեն Սարգսյանի գործն եմ շարունակում
«...եթե սրանք Ծիծեռնակաբերդում ընդունակ են նման ստոր քայլերի դիմել, ապա իրենցից ամեն ինչ սպասելի է». Հայկ Դեմոյան «...եթե սրանք Ծիծեռնակաբերդում ընդունակ են նման ստոր քայլերի դիմել, ապա իրենցից ամեն ինչ սպասելի է». Հայկ Դեմոյան2025-01-27 15:29:00
Հայկ Դեմոյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրում է․ Ինչպե՞ս չզարմանալԱյո՜, ինչպես կարելի է չզարմանալ, երբ իշխող կուսակցության ու դրա պարագլխի` Հայոց ցեղասպանության պատմական փաստը ժխտելու տարատեսակ ողորմելի ճիգերն ու փորձերը ցասում ու բողոք են
Արման Սահակյանն ու իր թիմով թալանը. Mitk.am Արման Սահակյանն ու իր թիմով թալանը. Mitk.am2025-01-27 15:06:00
mitk.am Անցած շաբաթ տեղեկություն տարածվեց, որ Պետգույքի կառավարման կոմիտեի նախկին նախագահ, ՀՀԿ անդամ Արման Սահակյանը՝ Գալուստ Սահակյանի որդին ձերբակալվել է, ապա նրան մեղադրանք է առաջադրվել Քրեական օրենսգրքի փողերի լվացման հոդվածով։ Գործը
Նիկոլ Փաշինյանը պոկ չի գալիս Արարատից և վերջ. ինչի՞ դիմաց է նա դա անում Նիկոլ Փաշինյանը պոկ չի գալիս Արարատից և վերջ. ինչի՞ դիմաց է նա դա անում 2025-01-27 13:10:00
Նիկոլ Փաշինյանը պոկ չի գալիս Արարատից և վերջ. ինչի՞ դիմաց է նա դա անում Հայտարարելով, որ Արարատի հարցը հույժ ռազմավարական նշանակության հարց է՝ Նիկոլ Փաշինյանը Հ1-ին տված հարցազրույցում փորձել է հիմնավորել կամ արդարացնել այն քաղաքականությունը,
Թրամփը հրամանագիր է ստորագրել, որով սահմանափակվում է ծննդյան իրավունքով ԱՄՆ քաղաքացիության տրամադրումը Թրամփը հրամանագիր է ստորագրել, որով սահմանափակվում է ծննդյան իրավունքով ԱՄՆ քաղաքացիության տրամադրումը2025-01-27 10:31:00
Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների նախագահ Դոնալդ Թրամփը հրամանագիր է ստորագրել, որով սահմանափակվում է ծննդյան իրավունքով ԱՄՆ քաղաքացիության տրամադրումը։«Սա հրաման է, որը վերաբերում է Սահմանադրության 14-րդ փոփոխության համաձայն ծննդյան
Նիկոլ Փաշինյանն ուրանում է Հայոց Ցեղասպանությունը Նիկոլ Փաշինյանն ուրանում է Հայոց Ցեղասպանությունը2025-01-25 23:08:00
Շվեյցարահայերի հետ հանդիպմանը Նիկոլ Փաշինյանը հարց է բարձրացրել՝ այն, ինչ որ մենք համարում ենք ճշմարտություն, ճշմարտությո՞ւն է, թե՞ չէ: «…Մենք հայոց ցեղասպանության պատմությանն էլ պետք ա վերադառնանք, պետք ա հասկանանք՝ լավ, ի՞նչ է տեղի
Նիկոլ Փաշինյանը լատենտ, բայց ուլտիմատիվ պահանջ է ներկայացնում Սփյուռքին Նիկոլ Փաշինյանը լատենտ, բայց ուլտիմատիվ պահանջ է ներկայացնում Սփյուռքին2025-01-25 22:27:00
Սփյուռքահայերի հետ հանդիպմանը հայտարարելով, որ Սփյուռքից ավելի մեծ արտագաղթ կա ու միշտ եղել է, քան ՀՀ–ից՝ Նիկոլ Փաշինյանն ասել է. «Սփյուռքից արտագաղթն այն է, երբ որ մարդը, լինելով ծագումով հայ, հայերեն չի խոսում, հայերեն չի կարդում, հայերեն
Եթե ՄԻՊ-ն ուզում է դաշտը մաքրել ատելության խոսքից, ապա պետք է սկսի իշխանություններից Եթե ՄԻՊ-ն ուզում է դաշտը մաքրել ատելության խոսքից, ապա պետք է սկսի իշխանություններից2025-01-24 14:55:00
ՀՀ ՄԻՊ Անահիտ Մանասյանը Կոնրադ Ադենաուեր հիմնադրամի «Քաղաքական երկխոսություն Հարավային Կովկաս» տարածաշրջանային ծրագրի ղեկավար Շտեֆան Մալերիուսի հետ հանդիպմանն ուշադրությունէ դարձրել ատելության խոսքի տարածման խնդրին՝ հատկապես
40 բարձր պաշտոնյաներ, ովքեր չեն ծառայել ՀՀ ԶՈՒ(1969-1974 թվ.  բարձր ծնված) 40 բարձր պաշտոնյաներ, ովքեր չեն ծառայել ՀՀ ԶՈՒ(1969-1974 թվ. բարձր ծնված)2025-01-24 11:31:00
40 բարձր պաշտոնյաներ, ովքեր չեն ծառայել ՀՀ ԶՈՒ(1969-1974 թվ. բարձր ծնված) 1.Գեորգի Կուտոյան, ԱԱԾ նախկին տնօրեն2.Սուրեն Պապիկյան, պաշտպանության նախարար3.Արմեն Աշոտյան, կրթության նախկին նախարար4.Տարոն Մարգարյան, Երևանի նախկին քաղաքապետ5. Տիգրան Ավինյան,