Ռոբերտ Քոչարյանն այն նախագահն էր, ում հետ պատվարժանորեն հաշվի էր նստում ամբողջ միջազգային հանրությունը՝ ներառյալ թշնամին:
Սերժ Սարգսյանն այն մարդն էր, ով պարտվեց միջազգային հանրությանը, պարտվեց նփ դեղին մամուլի լրագրողին և 2008-ի հանցագործին, պարտվեց թշնամուն և սեփական ժողովրդին՝ ստվերում դավեր նյութելով նրա դեմ:
Երկրորդ նախագահն այն ղեկավարն էր, որը պատվով հեռացավ իշխանությունից՝ ճանապարհ տալով հենց ՍՍ-ին: ՍՍ-ն այն մարդն է, ով իշխանություն ստանձնելուց անմիջապես հետո շրջվեց Երկրորդ նախագահի դեմ և ում քարոզչամեքենան մինչ օրս սևացնում է Ռոբերտ Քոչարյանին:
Ռեսուրսի մասին են խոսում:
Տեսել ենք, լսել ենք, ճանաչել ենք ձեր ռեսուրսը, պարոնայք:
Մեր ռեսուրսը մեր ողջամիտ քաղաքացին է, որը ձեզ վաղուց է մերժել:
Ձեր ռեսուրսը՝ Արցախի կորստի հաշվին քաղաքական մրոտված հետագիծ մաքրագրող քաղաքագետն ու լրագրողը, կուսակցական աղանդավորը:
Պատվի կոդեքս, չգրված օրենքներ, ջենտլմենական կանոններ, վարքուբարք՝ նման բաներին ծանո՞թ չեք, չէ՞: Դե, ինչ, շարունակեք պետությունը վերածել արևածաղկի ու կանաչու վաճառքի:
ՀԳ. Տարիներ առաջ մի հայտնի անձնավորություն փորձեց ինձ մոտ վարկաբեկել ՌՔ-ին ու բարձրացնել ՍՍ-ին, ասաց՝ Երկրորդը գումար չի տալիս, շատ ժլատ մարդ է, ես դիսկոմֆորտ եմ զգում նրա հետ շփումից, ՍՍ-ի հետ շփումն ավելի հեշտ է այս առումով:
Ասացի՝ և շատ ճիշտ է անում. գումար տա, որ ի՞նչ անեք՝ կեղծ հայրենասեր գնեք այս օրհասական պահին և իրականությունից հեռու քարոզ տանեք:
Կռահեք, թե ով իմ աչքերում նվաստացավ այդ խոստովանությունից հետո: