Շաբաթ, 29 2025թ.
Հարցազրույց
Գալով Բաղրամյան պողոտա, նա հասկացավ իրական կյանքի ու վիրտուալ կյանքի տարբերությունը Գալով Բաղրամյան պողոտա, նա հասկացավ իրական կյանքի ու վիրտուալ կյանքի տարբերությունը2016-02-11 12:36:00
Այս օրերի ամենաակտուալ ու քննարկվող թեմաների՝ ՀՀԿ-ՀՅԴ կոալիցիայի, դրան հաջորդող կառավարության կազմի փոփոխությունների ու ԿԳՆ Արմեն Աշոտյանի պաշտոնանկության մասին լուրերի շուրջ Shabat.am-ը զրուցել է հայտնի քաղաքացիական ակտիվիստ Արամ Մանուկյանի
Ըստ  Դինա Ակոպովնայի  հեռուստատեսության  սխալը գալիս է հեռուստատեսության գլխավորից, տնօրենից... Ըստ Դինա Ակոպովնայի հեռուստատեսության սխալը գալիս է հեռուստատեսության գլխավորից, տնօրենից...2016-02-09 09:20:00
-Բարև Ձեզ հարգելի Դինա: Դուք մեր ամենագեղեցիկ հաղորդավարուհիներից եք, խոսք չկա,,,, Իսկ գեղեցկությանը նաև խելացիությունը գումարելն արդեն քչերի մենաշնորհն է: Շնորհակալ ենք USArmenianews.com-ի հարցազրույցի առաջարկն ընդունելու համար: Մեր զրույցն եկեք
Էդմոնդ Թարվերդյան. «Գլխավոր նպատակս չեմպիոններ պատրաստելն է»... Էդմոնդ Թարվերդյան. «Գլխավոր նպատակս չեմպիոններ պատրաստելն է»...2016-02-06 08:57:00
Կալիֆորնիայի ամենահայաշատ քաղաքում՝ Գլենդեյլում է գտնվում Glendale Fighting club-ը, որտեղ մարզիչ Էդմոնդ Թարվերդյանի գլխավորությամբ մարզվում են ինչպես հայ, այնպես էլ այլազգի մարզիկներ: Մարզադահլիճի դռները բաց են բոլորի համար, բայց այնտեղ առանձնահատուկ
Իրանում ՀՀ դեսպան Արտաշես Թումանյանի հարցազրույցը իրանական ISNA լրատվական գործակալությանը Իրանում ՀՀ դեսպան Արտաշես Թումանյանի հարցազրույցը իրանական ISNA լրատվական գործակալությանը2016-01-22 14:57:00
— Ինչպե՞ս եք գնահատում Իրան—Հայաստան հարաբերությունները։ — Հայ—իրանական հարաբերությունները խարսխված են մի կողմից երկու ժողովուրդների հարուստ պատմական անցյալի, մշակութային ու քաղաքակրթական ընդհանրությունների, մյուս կողմից՝ արդեն
2016 թվականը հղի է բազմաթիվ վտանգներով. Կարեն Կարապետյան 2016 թվականը հղի է բազմաթիվ վտանգներով. Կարեն Կարապետյան2016-01-20 16:48:00
«Առաջին լրատվական»-ի հարցազրույց ՀՀ ԱԺ ՀՀԿ պատգամավոր Կարեն Կարապետյանի հետ -Պարոն Կարապետյան, տարին նոր է սկսվել, սակայն արդեն իսկ նկատելի են միջազգային տնտեսական դաշտի որոշակի միտումներ, որոնք մտահոգության տեղիք են տալիս: Ձեր կարծիքով՝
Հարցազրույց սիրված գրող, լրագրող, սցենարիստ Արթուր Հայրապետյանի հետ... Հարցազրույց սիրված գրող, լրագրող, սցենարիստ Արթուր Հայրապետյանի հետ...2016-01-20 01:54:00
-Արթուր, եթե թերթում ենք Ձեր ապրած տարիների էջերն ու փորձում հասկանալ, ո՞վ է Արթուր Հայրապետյան մարդը, գրողը, մի բան ես հասկանում, որ Դուք ապրում եք ոչ միայն Ձեզ համար: -Իսկ ում է պետք այն մարդն, ով ապրում է ինքն իր համար, երբ շուրջը կռիվ է, խավար:
Պատժամիջոցների վերացումըԻրանին բոլորովին այլ կարգավիճակում է դնում.Իրանագետ Պատժամիջոցների վերացումըԻրանին բոլորովին այլ կարգավիճակում է դնում.Իրանագետ2016-01-18 11:50:00
Հայաստանը Հարավային Կովկասում միակ երկիրն է, որն Իրանի հետ ունի շատ կայուն և փոխվստահության վրա հիմնված հարաբերություններ: «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում նման կարծիք է հայտնել իրանագետ Ռուդիկ Յարալյանը` անդրադառնալով Իրանի նկատմամբ
Զրուցել եմ ռեժիսոր, դերասան, գրող Արթուրո Սայանի հետ... Զրուցել եմ ռեժիսոր, դերասան, գրող Արթուրո Սայանի հետ...2016-01-18 00:40:00
Արթուրոյին դեռ ուսանողական տարիներից եմ ճանաչում՝ համեստ, շնորհալի, միշտ տարբերվող. Մարդ... և ինչպես հեղինակն է ասում իր «Խեղկատակի զառանցքներ»գրքում՝ ես ինձ գրող չեմ համարում... գրվածքներս անվանում եմ «Զառանցանքներ» կամ
Հայաստանի վարկը զրոյից իջել է. Human Rights Watch-ի նամակից հետո Գևորգին պետք է բաց թողնեն Հայաստանի վարկը զրոյից իջել է. Human Rights Watch-ի նամակից հետո Գևորգին պետք է բաց թողնեն2016-01-09 21:51:00
«ՀՀ քաղաքացին չի կարող վստահել ոստիկանությանը, որը քաղաքացիների հետ շփվելիս հայհոյում է և ապօրինի գործողություններ իրականացնում»,- «Առաջին լրատվական»-ի հետ զրույցում նշեց իրավապաշտպան Ժաննա Ալեքսանյանը: Ինչպես ավելի վաղ
Հարցազրույց՝ լրագրող Գայանե Մանուկյանի հետ... Հարցազրույց՝ լրագրող Գայանե Մանուկյանի հետ...2016-01-08 00:21:00
– Քանի որ մեր խոսակցությունը հիմնականում ծավալվելու է 2016 թվականի հունվարի 28-ին կայանալիք Հայկական բանակի տոնին նվիրված միջոցառման շուրջ, կցանկանամ զրույցը սկսենք Հայկական բանակի վերաբերյալ ձեր մտորումներով: Սխալված չեմ լինի, եթե ասեմ, որ