Փոփոխություններ դեսպանության տարածք մուտք գործելու ընթացակարգում2020-01-07 22:37:00 Երևանում ԱՄՆ դեսպանատան հյուպատոսական բաժինը ԱՄՆ մուտքի արտոնագրի դիմորդներին տեղեկացնում է դեսպանության տարածք մուտք գործելու ընթացակարգերում տեղի ունեցած փոփոխությունների մասին։ Անձնական մեծ չափսերի պայուսակներն այլևս թույլատրելի չեն։ |
Նիկոլ Փաշինյանը շնորհակալություն է հայտնել Սենատին 2019-12-12 11:48:00 «ԱՄՆ Սենատի 150 բանաձևը արդարության և ճշմարտության հաղթանակն է: Համայն աշխարհի հայության անունից ես իմ խորին երախտագիտությունն եմ հայտնում Սենատին `այս նշանակալի օրենքի համար»,- թվիթերի իր միկրոբլոգում գրել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը, ապա րոպեներ անց հավելել. «Սա հարգանքի տուրք է 20-րդ դարի սկզբի Ցեղասպանության 1,5 միլիոն զոհերի հիշատակին և համարձակ քայլ ` կանխարգելման օրակարգի առաջխաղացման համար: #Այլևս երբեք»: |
ՀՀ վարչապետի մամուլի քարտուղարը դատապարտում է Ալեքսանդր Գրիբոյեդովի արձանի նկատմամբ վանդալիզմը2019-12-02 14:59:00 Վանդալիզմի դրսևորումները տեղ պետք է չունենան մեր հասարակությունում։ Այդ մասին «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում նշեց ՀՀ վարչապետի մամուլի քարտուղար Վլադիմիր Կարապետյանը՝ անդրադառնալով Երևանում Ալեքսանդր Գրիբոյեդովի արձանի վրա ներկ լցնելու |
Բացահայտվել է ՀՀ փաստաբանների պալատի 2 անդամների կողմից առանձնապես խոշոր չափերով գումար հափշտակելու դեպք2019-11-12 23:22:00 Բացահայտվել է ՀՀ փաստաբանների պալատի 2 անդամների կողմից առանձնապես խոշոր չափերով գումար հափշտակելու դեպք Նելլի Պապիկյան և Ալլա Ավետիսյան ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությունը, որպես առաջնահերթություն դիտարկելով կոռուպցիայի տարաբնույթ |
ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանի կողմից միաժամանակ երկու անհամատեղելի պաշտոն զբաղեցնելու մասին հրապարակմանը դատախազությունն առայժմ ընթացք չի տվել Pastinfo2019-11-04 13:33:00 ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանի կողմից միաժամանակ երկու անհամատեղելի պաշտոն զբաղեցնելու մասին հրապարակմանը դատախազությունն առայժմ ընթացք չի տվել։ «Այս պահի դրությամբ կարող եմ ասել, որ այդ հրապարակումները ֆիքսել ենք մոնիթորինգի |
Քննչական կոմիտեի նախագահը հանդիպել է ԱՄՆ քննությունների դաշնային բյուրոյի իրավական կցորդի հետ2019-11-04 09:47:00 Քննչական կոմիտեի նախագահը հանդիպել է ԱՄՆ քննությունների Դաշնային բյուրոյի իրավական կցորդի հետ (լուսանկարներ) ՀՀ քննչական կոմիտեի նախագահ Հայկ Գրիգորյանն այսօր հանդիպել է Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների քննությունների դաշնային բյուրոյի |
Դեղատան աշխատակցի նկատմամբ զինված ավազակային հարձակման գործով բացահայտվել է նաև թմրամիջոցի ապօրինի շրջանառության դեպք.ՀՀ Քննչական Կոմիտե2019-10-25 01:03:00 Դեղատան աշխատակցի նկատմամբ զինված ավազակային հարձակման գործով բացահայտվել է նաև թմրամիջոցի ապօրինի շրջանառության դեպք. գործը դատարանում է ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Արաբկիր վարչական շրջանի քննչական բաժնում |
Արթուր Դավթյանին շնորհել է Արդարադատության երկրորդ դասի պետական խորհրդականի դասային աստիճան2019-10-21 23:09:00 ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանը Արթուր Դավթյանին շնորհել է Արդարադատության երկրորդ դասի պետական խորհրդականի դասային աստիճան։ «Հիմք ընդունելով վարչապետի միջնորդությունը՝ համաձայն Սահմանադրության 137-րդ հոդվածի, ինչպես նաև «Դատախազության |
Հարուցվել է քրեական գործ իշխանությունը յուրացնելու առերևույթ հանցագործության դեպքի առթիվ2019-10-16 22:51:00 ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Արման Բաբաջանյանի կողմից ՀՀ գլխավոր դատախազին հաղորդում է ներկայացվել մի խումբ պաշտոնատար անձանց կողմից պետական իշխանությունը յուրացնելու առերևույթ հանցագործության դեպքի կապակցությամբ: Հաղորդման հիման վրա ՀՀ հատուկ |
Ոստիկանների նկատմամբ հարձակում գործած անձինք եղբայրներ են, մեկը՝ անչափահաս. վերջիններս ձերբակալվել են2019-10-16 00:59:00 ՀՀ Քննչական կոմիտեի Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանների քննչական բաժնում քննվող քրեական գործի շրջանակներում ձեռնարկված քննչական, օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում պարզվել են ՀՀ ոստիկանության ծառայողների նկատմամբ հարձակում |