Կորոնավիրուսային հիվանդության իրավիճակը Հայաստանում2020-03-18 12:17:00 Մարտի 18-ի, ժամը 21:30-ի դրությամբ իրականացված կորոնավիրուսային հիվանդության (COVID-19) թեստավորման արդյունքում հաստատվել է ևս 8 դեպք: Բոլոր պացիենտների առողջական վիճակը բժիշկները գնահատում են բավարար: Հանրագումարով` այս պահին արձանագրվել է 110 դեպք:Ունենք առողջացման 1 դեպք: Արդյունքների համաճարակաբանական վերլուծության տվյալները փաստում են, որ 94 դեպք փոխկապակցված է երկու առաջնակի դեպքերի հետ:ՀՀ առողջապահության նախարարություն |
Արման Սարգսյանը կնշանակվի ՀՀ ոստիկանապետ, Էդուարդ Մարտիրոսյանը՝ ԱԱԾ տնօրեն. Նիկոլ Փաշինյան2020-03-18 09:30:00 ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը վաղը նոր նշանակումներ կանի: Այս մասին վարչապետն ասաց «Շանթ» հեռուստաընկերության «Հեռանկար» հաղորդաշարի հատուկ թողարկման ժամանակ: «Որոշումն արդեն կայացրել եմ: Ոստիկանության պետի պաշտոնակատարը կնշանակվի ոստիկանապետ, ԱԱԾ տնօրենի պարտականությունները ժամանակավոր կատարողը՝ տնօրեն»,-ասաց վարչապետը: Ըստ այդմ վաղը Արման Սարգսյանը կնշանակվի ՀՀ ոստիկանապետ, Էդուարդ Մարտիրոսյանը՝ ԱԱԾ տնօրեն: |
Լոս Անջելեսի քաղաքապետ Էրիկ Գարսետիի ճեպազրույցը. Լոս Անջելեսում փակվում են բոլոր բարերն ու ռեստորանները․2020-03-15 22:03:00 Լոս Անջելեսի քաղաքապետ Էրիկ Գարսետիի ճեպազրույցը. Լոս Անջելեսում փակվում են բոլոր բարերն ու ռեստորանները․ |
Ովքե՞ր եւ ինչպե՞ս կարող են վերադառնալ ԱՄՆ2020-03-13 09:38:00 Հաշվի առնելով մի շարք երկրներում կորոնավիրուսի (COVID-19) տարածման արդյունքում ստեղծված իրավիճակը և համաճարակային ռիսկերը՝ Լոս Անջելեսի ՀՀ գլխավոր հյուպատոսությունը հանդես է եկել հայտարարությամբ՝ կոչ անելով հյուպատոսական տիրույթում գտնվող ՀՀ |
ԱՄԵՐԻԿԱՀԱՅ ՃԱՐՏԱՐԱԳԵՏՆԵՐԻ ԵՎ ԳԻՏՆԱԿԱՆՆԵՐԻ ԸՆԿԵՐԱԿՑՈՒԹՅԱՆ ՆՈՐԸՆՏԻՐ ԽՈՐՀՐԴԻ ԱՆԴԱՄՆԵՐՆ ԱՅՑԵԼԵՑԻՆ ՀՀ ԳԼԽԱՎՈՐ ՀՅՈՒՊԱՏՈՍՈՒԹՅՈՒՆ2020-03-10 22:21:00 ԳԼԵՆԴԵՅԼ – Մարտի 7-ին ՀՀ գլխավոր հյուպատոս, դեսպան Արմեն Բայբուրդյանն ընդունեց Ամերիկահայ ճարտարագետների և գիտնականների ընկերակցության (ԱՃԳԸ) նորընտիր խորհրդի անդամներին՝ նախագահ Ռիչարդ Օհանյանի գլխավորությամբ։ Վերջինը դեսպան |
Արամ Վարդանյանը Էրեբունու շրջանում տեղի ունեցած կրակոցների, սպանության փորձի, առեւանգման եւ կողոպուտի դեպքով մեղադրյալ է. Քննչական կոմիտե2020-03-09 11:09:00 ՀՀ քննչական կոմիտեն «Վստրեչի Ապեր» մականունով հայտնի Արամ Վարդանյանը Էրեբունի վարչական շրջանում տեղի ունեցած կրակոցների, սպանության փորձի, առեւանգման եւ կողոպուտի դեպքով ներգրավված է որպես մեղադրյալ։ Այս մասին հայտնում են ՀՀ քննչական |
Սուրեն Պապիկյանի դատվածության տեղեկությունը հրապարակելու գործով մեղադրանք է առաջադրվել2020-03-02 12:25:00 Անձնական կյանքի գաղտնիք համարվող տեղեկությունն ապօրինի հավաքելու, տարածելու և պաշտոնեական դիրքը չարաշահելու դեպքի առթիվ ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունում քննվող քրեական գործի նախաքննության ընթացքում ձեռք բերված բավարար ապացույցների |
Տվյալներ են ստացվել կեղծ օգտատերերի միջոցով ահաբեկչության կոչերի տարածման վերաբերյալ 2020-02-21 23:08:00 ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությունը, հավատարիմ մնալով քաղաքացիների հիմնարար սահմանադրական իրավունքները ներքին և արտաքին սպառնալիքներից պաշտպանելու գործառութային սկզբունքին, ազգի ու դրա առանձին խմբերի ներկայացուցիչների հանդեպ դրսևորված |
Նախագահ Արմեն Սարգսյանը ստորագրեց և հրապարակեց հանրաքվեի օրը2020-02-09 10:31:00 Ղեկավարվելով Սահմանադրության 206-րդ հոդվածով, ինչպես նաև «Հանրաքվեի մասին» սահմանադրական օրենքի 12-րդ հոդվածի 1-ին մասով և հիմք ընդունելով Ազգային ժողովի 2020 թվականի փետրվարի 6-ի «Հայաստանի Հանրապետության Սահմանադրության փոփոխությունների |
ՀՀ Քննչական կոմիտեի հաղորդումը՝ ԱԱԾ նախկին տնօրեն Գեորգի Կուտոյանի մահվան դեպքի հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ2020-01-18 05:07:00 ՀՀ Քննչական կոմիտեի հատկապես կարևոր գործերի քննության գլխավոր վարչությունում շարունակվում են ձեռնարկվել անհետաձգելի քննչական և այլ դատավարական, օպերատիվ- հետախուզական միջոցառումներ՝ ԱԱԾ նախկին տնօրեն Գեորգի Կուտոյանի մահվան դեպքի |