Հայտնի են այսօր հերոսական մահով ընկած 16 հայորդիների անունները2020-09-27 13:51:00 Քիչ առաջ Արցախի ՊԲ-ն հրապարակեց ադրբեջանական ագրեսիան հետ մղելու ընթացքում նահատակված զինծառայողների անունները.Նրանք են՝Վարդանյան Լեռնիկ Արեգի, ծնվ.1978թ.Մինասյան Գյորգի Լյովայի, ծնվ.1979թ.Խաչատրյան Հովիկ Լյովայի, ծնվ.1990թ.Մնացականյան Աշոտ |
ԱԱԾ-ն նոր հայտարարություն է տարածել2020-09-27 07:08:00 ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությունն իր լիազորությունների շրջանակներում շարունակելու է ձեռնարկել իրավիճակից բխող անհրաժեշտ միջոցառումներ՝ սոցիալական ցանցերում և այլ հրապարակային հարթակներում ակնհայտ կեղծ և Հայաստանի Հանրապետության |
ԼՈՍ ԱՆՋԵԼԵՍՈՒՄ ՀՀ ԳԼԽԱՎՈՐ ՀՅՈՒՊԱՏՈՍ, ԴԵՍՊԱՆ ԱՐՄԵՆ ԲԱՅԲՈՒՐԴՅԱՆԸ ՀՅՈՒՐԸՆԿԱԼԵՑ ՀԲԸՄ ԱՍՊԵՏՆԵՐԻՆ2020-09-07 19:27:00 ԳԼԵՆԴԵՅԼ- Սեպտեմբերի 3-ին ՀՀ գլխավոր հյուպատոս, դեսպան Արմեն Բայբուրդյանը հանդիպեց Հայկական բարեգործական ընդհանուր միության Ասպետների վարչության գործադիր մարմնի ներկայացուցիչներին։ ՀՀ գլխավոր հյուպատոսությունում կայացած հանդիպմանը ՀԲԸՄ |
Սփյուռքահայ մասնագետները սկսեցին աշխատել ՀՀ կառավարությունում2020-09-02 12:49:00 Սեպտեմբերի 1-ին մեկնարկեց Սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատարի գրասենյակի սփյուռքահայ մասնագետների «Ի Գործ» ծրագիրը: Առաջին փուլով 24 մասնագետներն արդեն Հայաստանում են, տեղեկացնում են գլխավոր հանձնակատարի գրասենյակից: Մասնագետներ են |
Հետախուզման մեջ գտնվող «Ալրաղացի Լյովիկը» տեղափոխվել է Հայաստան․ դատախազություն2020-08-06 12:50:00 Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազության և Ռուսաստանի Դաշնության գլխավոր դատախազության համագործակցության արդյունքում և ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության օժանդակությամբ ՀՀ ոստիկանության օպերատիվ աշխատակիցների խումբը 06.08.2020թ. |
Նիկոլ Փաշինյանը 10 հոգու ազատեց պաշտոնից2020-07-30 01:18:00 ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը մի շարք պաշտոնանկությունների մասին որոշումներ է ստորագրել:Մասնավորապես աշխատանքից ազատվել են հետեւյալ պաշտոնյաները.Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի աշխատակազմի սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատարի |
Պարզվել է, որ 62-ամյա կինը հանկարծամահ չի եղել. հարուցվել է քրեական գործ՝ սպանության հատկանիշներով2020-07-17 10:31:00 ՀՀ քննչական կոմիտեի Արարատի մարզային քննչական վարչության Վեդիի քննչական բաժնում քննություն է տարվում՝ Արարատ գյուղական համայնքի՝ 62-ամյա բնակչուհու սպանության դեպքի հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ:2020թ. հուլիսի 14-ին «Արարատ ԲԿ» ՓԲԸ-ից |
Նիկոլ Փաշինյանն աշխատանքային այցով ժամանեց Բելառուսի Հանրապետության մայրաքաղաք Մինսկ2020-07-16 13:49:00 ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն աշխատանքային այցով ժամանեց Բելառուսի Հանրապետության մայրաքաղաք Մինսկ: Փաշինյանը Մինսկում հուլիսի 17-ին կմասնակցի Եվրասիական տնտեսական միության միջկառավարական խորհրդի նիստին։ Փաշինյանին օդանավակայանում |
Վահե Ղազարյանը ներկայացրեց ոստիկանության պետի նորանշանակ առաջին տեղակալին ու շտաբի պետին2020-07-09 11:06:00 Հուլիսի 9-ին ոստիկանության պետ Վահե Ղազարյանը ոստիկանության ղեկավար կազմին ներկայացրեց ոստիկանության պետի առաջին տեղակալ, ոստիկանության գնդապետ Արամ Հովհաննիսյանին։ Արամ Հովհաննիսյանը ոստիկանության համակարգում է 1990 թվականից, զբաղեցրել է |
Մխիթար Հայրապետյանը նոր պաշտոն է ստացել2020-07-08 16:20:00 Հուլիսի 8-ին, Ազգային ժողովի խորհրդի որոշմամբ՝ ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, սփյուռքի, երիտասարդության և սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Մխիթար Հայրապետյանը ստանձնեց Հայաստան-Իրան բարեկամական խմբի ղեկավարումը: Մինչ այս |