ՀԱՂՈՐԴԱԳՐՈՒԹՅՈՒՆ.ՀՀ ԱԶԳԱՅԻՆ ԱՆՎՏԱՆԳՈՒԹՅԱՆ ԾԱՌԱՅՈՒԹՅՈՒՆ2020-12-17 11:14:00 |
ՀՀ ոստիկանապետ Վահե Ղազարյանը հանդես է եկել ուղերձով2020-11-30 21:25:00 ՀՀ ոստիկանապետ Վահե Ղազարյանը հանդես է եկել ուղերձով:Ուղերձում, մասնավորապես, ասվում է. «Հայաստանի Հանրապետության ոստիկանության կոլեգիայի անունից և անձամբ շնորհավորում եմ Արցախի Հանրապետության ոստիկանության օրվա առթիվ:Արցախի ոստիկանները |
ՊԱՐԶԱԲԱՆՈՒՄ 2020-11-29 22:01:00 Նկատի ունենալով այն հանգամանքը, որ օրեր առաջ կայացած մամուլի ասուլիսի ընթացքում «Ազգային անվտանգություն» կուսակցության նախագահ Գառնիկ Իսագուլյանի կողմից հնչեցված մտքերի վերաբերյալ տարբեր լրատվամիջոցներից ստացվում են բազմաթիվ |
ՌՀՄ-ի և Համաշխարհային հայկական կոնգրեսի նախագահ Արա Աբրահամյանը նամակ է ուղարկել Վլադիմիր Պուտինին2020-11-29 12:30:00 Ռուսաստանի Հայերի Միության և Համաշխարհային հայկական կոնգրեսի նախագահ Արա Աբրահամյանը նամակ է ուղարկել Վլադիմիր Պուտինին՝ խնդրով, որպեսզի անձամբ զբաղվի Ադրբեջանում հայ ռազմագերիների և կալանավորների հարցով |
Տիգրան Ավինյանի գրասենյակի աշխատակիցները կպարգևատրվեն2020-11-26 04:40:00 Փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանը նոյեմբերի 25–ին որոշում է ստորագրել, որով կպարգևատրվեն իր գրասենյակի աշխատակիցները։ Որոշման մեջ նշվում է.Ղեկավարվելով «Պետական պաշտոններ և պետական ծառայության պաշտոններ զբաղեցնող անձանց վարձատրության |
Արայիկ Հարությունյան. Արցախի ժողովրդի, իշխանությունների և անձամբ իմ անունից վշտակցում եմ Մանվել Գրիգորյանի ընտանիքին2020-11-19 21:54:00 Խորը ցավ ապրեցի՝ լսելով «Արցախի հերոս», 1992-1996 թվականներին ԼՂՀ Գերագույն խորհրդի պատգամավոր, Երկրապահ կամավորականների միության նախկին նախագահ, գեներալ-լեյտենանտ Մանվել Գրիգորյանի մահվան բոթը: Անուրանալի է նրա ավանդը մեր հայրենիքի |
ՊԲ հրապարակել է նահատակված 81 զինծառայողների անուններ2020-11-18 13:39:00 Արցախի Հանրապետության պաշտպանության բանակը հրապարակել է հայրենիքի պաշտպանության համար մղված մարտերում նահատակված զինծառայողների անուններ. 1. Ճուղուրյան Նորայր Ալեքսանի, ծնվ. 2001թ. 2. Սահակյան Ջոն Անդրանիկի, ծնվ. 2000թ. 3. Գրիգորյան Վարդան Վանիկի, |
Ազգային ժողովի արտահերթ ընտրություններն անխուսափելի են լինելու. Արմեն Սարգսյանի ուղերձը. ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ2020-11-16 12:03:00 «Սիրելի հայրենակիցներ Հայաստանում, Արցախում և Սփյուռքում,Աշխարհասփյուռ հայությունը ներկայումս ապրում է մեր ազգի հազարամյա պատմության ամենաշրջադարձային պահերից մեկը։Այն նպատակները, որոնց ազգովի ձգտում էինք մայր հայրենիքի բաղձալի |
Ն.Փաշինյան.Արցախից Հայաստանի Հանրապետություն տեղափոխված յուրաքանչյուր անձի կտրամադրվի 68000-ական դրամի չափով ֆինանսական աջակցություն2020-11-16 10:16:00 Սիրելի արցախցիներ, Օրերս հանձնարարել էի կառավարությանը ներկայացնել Արցախի Հանրապետությունից Հայաստան տեղափոխված մեր հայրենակիցների սոցիալական խնդիրների լուծմանն ուղղված ծրագիրը։ Այսպիսով, կառավարության այսօրվա ընդունած որոշման |
Փաշինյանն ըստ էության կոչ է անում դուրս գալ քաղաքացիական բախումների. ՄԻՊ2020-11-16 01:10:00 ՀՀ վարչապետի գրառումը՝ կապված առաջնագծի զինվորներին ուղղված կոչի հետ, խիստ վտանգավոր է հատկապես այս պատասխանատու, գերզգայույն օրերին: Դրանով, ըստ էության, կոչ է արվում դուրս գալ քաղաքացիական բախումների:Այդ գրառումը հատկապես դատապարտելի է այն |