Քառօրյա պատերազմը ստիպեց բոլորիս վերաիմաստավորել մեր կատարած աշխատանքը. Հ. Աբրահամյան Քառօրյա պատերազմը ստիպեց բոլորիս վերաիմաստավորել մեր կատարած աշխատանքը. Հ. Աբրահամյան2016-05-12 11:25:00
ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի խոսքը կառավարության նիստի ժամանակ Հարգելի՛ գործընկերներ, Քառօրյա պատերազմը ստիպեց բոլորիս վերաիմաստավորել մեր կատարած աշխատանքը և մեկ անգամ ևս անդրադառնալ Հանրապետության Նախագահի փետրվարի 12-ի ելույթին: Արդյո՞ք
Սարգսյան-Ալիև հանդիպումը կարող է կայանալ հաջորդ շաբաթ. ԵԱՀԿ ՄԽ   Սարգսյան-Ալիև հանդիպումը կարող է կայանալ հաջորդ շաբաթ. ԵԱՀԿ ՄԽ 2016-05-12 03:06:00
ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահները կոչ են արել Հայաստանի և Ադրբեջանի նախագահներին սկսել Լեռնային Ղարաբաղի իրավիճակի կարգավորման հարցով ուղիղ բանակցությունները: Այս մասին ասվում է կազմակերպության հրապարակած հայտարարության մեջ, փոխանցում է
Շփման գծում հակառակորդն այս գիշեր կիրառել է ականանետեր և նռնականետեր Շփման գծում հակառակորդն այս գիշեր կիրառել է ականանետեր և նռնականետեր2016-05-09 09:15:00
Մայիսի 8-ի լույս 9-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում օպերատիվ իրադրությունը մնացել է անփոփոխ, տեղեկացնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը: Հակառակորդը շարունակել է խախտել կրակի դադարեցման պայմանավորվածությունը`
Մայիսի 9-ը մեզ համար վերաիմաստավորվեց և վերարժևորվեց 1992 թվականին Շուշիի ազատագրմամբ Մայիսի 9-ը մեզ համար վերաիմաստավորվեց և վերարժևորվեց 1992 թվականին Շուշիի ազատագրմամբ2016-05-09 09:00:00
Սիրելի՛ հայրենակիցներ, Սրտանց շնորհավորում եմ ձեզ Հաղթանակի և խաղաղության տոնի առթիվ: Մեր ժողովրդի համար Երկրորդ համաշխարհային պատերազմը դարձավ իսկապես Հայրենական մեծ պատերազմ: Բազում հայորդիներ կռվեցին իրենց հայրենիքի ազատության և
ՔԱՂԱՔԱՊԵՏ ԿԱՐԵՆ ԳՐԻԳԱՐՅԱՆԻ ՇՆՈՐՀԱՎՈՐԱԿԱՆ ՈւՂԵՐՁԸ ԵՐԿՐԱՊԱՀԻ ՕՐՎԱ ԿԱՊԱԿՑՈՒԹՅԱՄԲ ՔԱՂԱՔԱՊԵՏ ԿԱՐԵՆ ԳՐԻԳԱՐՅԱՆԻ ՇՆՈՐՀԱՎՈՐԱԿԱՆ ՈւՂԵՐՁԸ ԵՐԿՐԱՊԱՀԻ ՕՐՎԱ ԿԱՊԱԿՑՈՒԹՅԱՄԲ2016-05-07 22:09:00
Սիրելի´ էջմիածնեցիներ, հարգելի´ հայրենակիցներ.Էջմիածնի քաղաքային իշխանության, բոլոր էջմիածնեցիների և անձամբ իմ անունից ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ և մեր բոլոր երկրապահ-ազատամարտիկներին՝ Երկրապահի օրվա կապակցությամբ:Մերօրյա
Մանվել Գրիգորյան. «Երկրապահն առաջնագծում մնալու է այնքան, որքան կպահանջվի»... Մանվել Գրիգորյան. «Երկրապահն առաջնագծում մնալու է այնքան, որքան կպահանջվի»...2016-05-06 23:18:00
Շնորհավորում եմ մեր ազգին Երկրապահ կամավորականի օրվա եւ մայիսյան բոլոր տոների կապակցությամբ: Մայիսի 8-9-ին մեր ժողովուրդը միանգամից չորս տոն է նշում, ինչպես նաև եկեղեցական տոն՝ Քրիստոսի 2-րդ մուտքը Երուսաղեմ: Այս երկու օրվա ընթացքում մենք տոնում
Այս գիշեր Ադրբեջանի զինուժը կիրառել է ականանետեր ու ձեռքի նռնականետ. ԼՂՀ ՊԲ Այս գիշեր Ադրբեջանի զինուժը կիրառել է ականանետեր ու ձեռքի նռնականետ. ԼՂՀ ՊԲ2016-05-06 09:25:00
Մայիսի 5-ի լույս 6-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում օպերատիվ իրադրությունը մնացել է նույնը: ԼՂՀ ՊԲ-ից հայտնում են, որ հակառակորդը կրակի դադարեցման պայմանավորվածությունը հիմնականում խախտել է տարբեր տրամաչափի
Որ պատգամավորն ինչ հարց է տվել. մանրամասներ Սեյրան Օհանյան-պատգամավորներ փակ հանդիպումից  Որ պատգամավորն ինչ հարց է տվել. մանրամասներ Սեյրան Օհանյան-պատգամավորներ փակ հանդիպումից 2016-05-05 23:52:00
Նախ տեղեկացնենք, որ ԱԺ 334 սենյակում տեղի ունեցած փակ հանդիպումը տեւել է 3 ժամ, որի ընթացքում նախարարը ներկայացրել է մեր երկրի այսօրվա իրավիճակը, սահմաններում առկա մթնոլորտը: Միաժամանակ նկատենք, որ առանձնապես ոչ մի նորություն պատգամավորներին չի
ԱՄՆ կրթական փոխանակման ծրագրերի հայ շրջանավարտները շահել են դրամաշնորհ,  որով կօգնեն հաշմանդամություն ունեցող անձանց ԱՄՆ կրթական փոխանակման ծրագրերի հայ շրջանավարտները շահել են դրամաշնորհ, որով կօգնեն հաշմանդամություն ունեցող անձանց 2016-05-05 10:00:00
ԱՄՆ կառավարության հովանավորությամբ իրականացված կրթական ծրագրերի մի խումբ շրջանավարտների երեքշաբթի օրը շնորհվեց դրամաշնորհ ԱՄՆ պետքարտուղարության Շրջանավարտների ներգրավվածության նորարարական հիմնադրամի (AEIF) 2016թ. ծրագրի շրջանակում:
Հակառակորդն այս գիշեր կիրառել է TR-107 տիպի ռեակտիվ հրթիռային կայանքներ Հակառակորդն այս գիշեր կիրառել է TR-107 տիպի ռեակտիվ հրթիռային կայանքներ2016-05-05 09:21:00
Մայիսի 4-ի լույս 5-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում օպերատիվ իրադրության փոփոխություններ չեն արձանագրվել, տեղեկացնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը: Հակառակորդը շարունակել է խախտել կրակի դադարեցման