Դեսպան Կիրակոսյանի հայտարարությունը Ադրբեջանի կողմից միջազգային հումանիտար իրավունքի խախտումների վերաբերյալ2016-04-15 12:19:00 Ապրիլի 14-ին ԵԱՀԿ Մշտական Խորհրդի նիստին Հայաստանի առաքելության ղեկավար, դեսպան Արման Կիրակոսյանը հանդես եկավ հայտարարությամբ` Ադրբեջանի կողմից միջազգային հումանիտար իրավունքի նորմերի խախտումների վերաբերյալ:Դեսպանը նշեց, որ Լեռնային |
Մարտական գործողությունների արդյունքում զոհված անձանց ընտանիքների համար կայուն եկամտի աղբյուր կստեղծվի...2016-04-15 01:42:00 Գործադիր մարմնի այսօրվա նիստի ընթացքում Հայաստանի վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Արծվիկ Մինասյանին հանձնարարական տվեց մարտական գործողությունների արդյունքում զոհված անձանց ընտանիքների համար կայուն եկամտի աղբյուր ստեղծելու նպատակով մշակել և հնարավորինս սեղմ ժամկետում ՀՀ կառավարություն ներկայացնել համապարփակ առաջարկություն՝ նշելով նաև ֆինանսավորման աղբյուրները: |
Արթուր Բաղդասարյանը կվճարի «Ապրիլյան պատերազմի» ընթացքում զոհվածների, ինչպես նաև պայմանագրային զինծառայողների երեխաների և հարազատ քույր/եղբայրների ԲՈՒՀ-երի ուսման վարձերը 2016-04-14 00:47:00 «Հայկական վերածնունդ» հասարակական քաղաքական միավորման նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը, ով այս պահին աշխատանքային այցով գտնվում է Ֆրանսիայի Հանրապետությունում (որտեղից ավելի ուշ կմեկնի Ռուսաստանի Դաշնություն), հանդես է գալիս ևս մեկ կարևոր |
ՊՆ տեղեկանքը. հայկական կողմն ունի 92 զոհ2016-04-13 12:55:00 Մարտական կորուստներ՝ ՀՀ պաշտպանության նախարարությունն ապրիլի 2-ից 5-ն ընկած ժամանակահատվածում տեղի ունեցած մարտական գործողությունների հետևանքով զոհվածների մասին տեղեկանք է հրապարակել Ըստ այդմ` նշվում է, որ ապրիլի 2-ից 5-ն ընկած |
Ընդլայնված խորհրդակցություն`համատիրությունների նախագահների հետ...2016-04-13 01:30:00 Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի հանձնարարությամբ քաղաքապետարանի կոմունալ տնտեսության վարչության պետ Հրայր Անտոնյանն ընդլայնված խորհրդակցություն է անցկացրել մայրաքաղաքում սպասարկման մեծ տիրույթ ունեցող համատիրությունների նախագահների |
Կանադայի իշխող կուսակցություն. Բռնությունը նախաձեռնվել է Ադրբեջանի կողմից...2016-04-12 16:29:00 Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտությունը պետք է լուծվի խաղաղ ճանապարհով եւ առանց բռնությունների: Այդ մասին ասվում է Կանադայի իշխող Ազատական կուսակցության ներկայացուցիչ, խորհրդարանի Արդարադատության եւ մարդու իրավունքների մշտական հանձնաժողովի |
Նախագահ Սերժ Սարգսյանը Ազգային անվտանգության խորհրդի նիստ է հրավիրել2016-04-12 11:45:00 ՀՀ Նախագահ, Ազգային անվտանգության խորհրդի նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր երեկոյան հրավիրել է Ազգային անվտանգության խորհրդի նիստ: Այս մասին հայտնում են ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի |
Արամ Ա կաթողիկոսն ժամանել է Երևան. սպասվում է նրա այցը Արցախ2016-04-11 19:21:00 Արամ Ա կաթողիկոսն ժամանել է Երևան. սպասվում է նրա այցը Արցախ Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Արամ Ա Վեհափառ Հայրապետն ապրիլի 11-ի երեկոյան ժամանել է Երևան։ ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 11 ապրիլի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրել են Մեծի Տանն Կիլիկիո |
ֆինանսների նախարարության բանկային հաշիվներին է փոխանցվել մոտ 1 մլրդ 139 մլն դրամ, 1 մլն դոլար, 7,700 հազար եվրո և 13 մլն ռուբլի...2016-04-11 13:59:00 Արցախում թիկունքային և ինժեներական աշխատանքները Պաշտպանության բանակի հետ համադրելու նպատակով՝ ԼՂՀ վարչապետի գլխավորությամբ ստեղծված օպերատիվ շտաբը, ամփոփելով իր 7-օրյա աշխատանքը, տեղեկացնում է, որ ապրիլի 8–ի տվյալներով` ֆինանսների |
Արցախի Ազգային ժողովը միջազգային հանրությանը կոչ է արել ճանաչել ԼՂՀ անկախությունը2016-04-11 00:43:00 ԼՂՀ Ազգային ժողովի խմբակցություններն այսօր համատեղ հայտարարություն են տարածել: Հայտարարությունում, մասնավորապես, նշվում է. «Ապրիլի 2-ի լուսադեմին ղարաբաղա-ադրբեջանական սահմանի ողջ երկայնքով լայնամասշտաբ ռազմական գործողություններ սկսելով` |