Արցախի կառավարությունը դիմում է համայն հայությանը...2016-04-04 11:20:00 Արցախի համար ստեղծված այս ծանր իրավիճակում հազարավոր հայրենակիցներ դիմում են Արցախի Հանրապետության կառավարությանը՝ հայտնելով իրենց աջակցությունն ու օգնություն ցուցաբերելու պատրաստակամությունը: Այդ կապակցությամբ` Արցախի Հանրապետության |
ԼՂՀ կառավարությունը օպերատիվ շտաբ է ստեղծել...2016-04-04 09:05:00 Արցախի Հանրապետության կառավարությունը թիկունքային եւ ինժեներական աշխատանքները Պաշտպանության բանակի հետ համադրելու համար ստեղծել է օպերատիվ շտաբ, որը գլխավորում է ԼՂՀ վարչապետը: Շտաբի անդամներն են` Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության |
Երևանի քաղաքապետարանում հրավիրվել է խորհրդակցություն2016-04-04 09:02:00 Երևանի քաղաքապետարանում այսօր տեղի ունեցած աշխատանքային խորհրդակցության ժամանակ, որին մասնակցել են քաղաքապետի տեղակալներն ու վարչական շրջանների ղեկավարները, քաղաքապետի կողմից տրվել են հստակ հանձնարարականներ՝ վերջին օրերին սահմանագծի |
Ադրբեջանական կողմը մի քանի անհաջող փորձ է կատարել ներթափանցելու Արցախի տարածք. Դավիթ Բաբայան 2016-04-04 05:52:00 Ադրբեջանական կողմը մի քանի անհաջող փորձ է կատարել ներթափանցելու Արցախի տարածք Ադրբեջանական կողմը փորձել է այսօրվա ընթացքում ևս մի քանի անգամ ներթափանցել Արցախի Հանրապետության տարածք, բայց նրան չի հաջողվել, ընդհակառակը տվել է տասնյակ |
Մարտական գործողությունների սաստկացումը կարող է հանգեցնել անկանխատեսելի հետեւանքների. ՀՀ նախագահ2016-04-04 05:22:00 Մարտական գործողությունների սաստկացումը կարող է հանգեցնել անկանխատեսելի հետեւանքների. ՀՀ նախագահ Հայաստանի Հանրապետությունը` որպես 1994 թվականի Զինադադարի համաձայնագրի կողմ, շարունակելու է լիարժեքորեն կատարել Լեռնային Ղարաբաղի բնակչության |
Ամերիկյան պետությունների կազմակերպությունը դատապարտել է Ադրբեջանի հարձակումը ԼՂ-ի վրա2016-04-04 05:05:00 Ամերիկյան պետությունների կազմակերպության գլխավոր քարտուղար Լուիս Ալմագրոն հրապարակել է նոր հռչակագիր, որում դատապարտել է Ադրբեջանին` Լեռնային Ղարաբաղում հրադադարը խախտելու համար։ Ինչպես հայտնում է Asbarez-ը, փաստաթղթում ասվում է, որ |
Իրականությանը չի համապատասխանում. Դավիթ Բաբայանը Ադրբեջանի ՊՆ հայտարարության մասին...2016-04-03 03:38:00 Իրականությունը բոլորովին այլ է,- հայտարարել է ԼՂՀ նախագահի մամուլի քարտուղար Դավիթ Բաբայանը՝ ի պատասխան Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության տարածած այն հայտարարության, թե միակողմանիորեն դադարեցնում է ռազմական գործողությունը |
Կալիֆորնիա Նահանգի սենատի թեկնածու Քրիս Շահինյանի նամակը ԱՄՆ նախագահ Բարաք Օբամային...2016-04-02 20:15:00 The Honorable President Barak H. Obama1600 Pennsylvania AvenueWashington DC. April 2, 2016Dear President ObamaTo this day, the Armenian communities in the United States of America are recovering from the blood-bath of 1915. ,,I doubt that any other people have ever suffered more,, said President Jimmy Carter. In 1918, President Woodrow Wilson assured us that ,,Armenia is to be redeemed.,, But ,,The stouthearted Armenian people who escaped the |
Դավիթ Տոնոյանը դեսպաններին ներկայացրել է սահմանին տիրող իրավիճակը...2016-04-02 13:38:00 ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դավիթ Տոնոյանը քիչ առաջ ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Ֆրանսիայի, Գերմանիայի եւ Իտալիայի արտակարգ եւ լիազոր դեսպաններին, Եվրամիության պատվիրակության քաղաքական հարցերով պատասխանատուին: Ըստ |
Արցախում վերսկսված մարտական գործողությունները կարող են վերաճել լիարժեք և տևական պատերազմի...2016-04-02 11:58:00 Արցախում վերսկսված մարտական գործողությունները կարող են վերաճել լիարժեք և տևական պատերազմի: Հայոց բանակի գործող ստորաբաժանումները պատվով ստանձնեցին առաջին հարվածը և ռազմաճակատի ողջ երկարությամբ շարունակում են դիմակայել թշնամու նոր |