Սահմանին զոհ ունենք. Ադրբեջանի զինուժն այս գիշեր հրետակոծել է նաեւ խաղաղ բնակավայրերը Սահմանին զոհ ունենք. Ադրբեջանի զինուժն այս գիշեր հրետակոծել է նաեւ խաղաղ բնակավայրերը2016-04-27 09:00:00
Ապրիլի 26-ի օրվա ընթացքում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի ողջ երկայնքով հակառակորդի կողմից ձեռնարկված ինտենսիվ հրետակոծությունները շարունակվել են նաեւ այս գիշեր: ԼՂՀ ՊԲ-ից հայտնում են, որ ադրբեջանական զինուժը իր
Ադրբեջանի կողմից խաղաղ բնակավայրերը ռմբակոծելու մասին իրազեկել է Կարմիր խաչին Ադրբեջանի կողմից խաղաղ բնակավայրերը ռմբակոծելու մասին իրազեկել է Կարմիր խաչին2016-04-27 07:49:00
ԼՂՀ պաշտպանության նախարարությունն իրազեկում է, որ ինչպես վերջին օրերին, այնպես էլ այս գիշեր Մարտակերտ քաղաքի և սահմանին մերձակա այլ խաղաղ բնակավայրերի վրա ադրբեջանական բանակի կողմից իրականացված հրթիռահրետակոծությունների մասին, որպես միջազգային անկողմնակալ, չեզոք և անկախ կազմակերպության, պարբերաբար տեղեկացվել և այսուհետ ևս կտեղեկացվեն Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեին:
ԼՂՀ ԱԳՆ-ն հայտարարություն է տարածել ԼՂՀ ԱԳՆ-ն հայտարարություն է տարածել2016-04-26 14:19:00
Հանրապետության (ԼՂՀ) դեմ սանձազերծված լայնածավալ ագրեսիայից հետո Ադրբեջանի իշխանությունները շարունակում են ջանքեր գործադրել վերջնականապես խափանելու հակամարտության խաղաղ կարգավորման գործընթացը և այն տեղափոխելու ռազմական հարթություն: Դրա
Այսօր ես հայտարարում եմ ի լուր աշխարհի` հայերի բնաջնջում կամ բռնագաղթեցում Արցախում չի լինելու. Սերժ Սարգսյան   Այսօր ես հայտարարում եմ ի լուր աշխարհի` հայերի բնաջնջում կամ բռնագաղթեցում Արցախում չի լինելու. Սերժ Սարգսյան 2016-04-23 23:16:00
Սերժ Սարգսյանի ուղերձը Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակի օրվա կապակցությամբ. «Սիրելի´ հայրենակիցներ, Այսօր մենք ոգեկոչում ենք Հայոց ցեղասպանության սուրբ նահատակների հիշատակը: Մեծ եղեռնից անցել է արդեն մեկ դարից ավելի: Ի՞նչ է
Բակո Սահակյանը «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի ղեկավարների հետ քննարկել է ԼՂ ավերված բնակավայրերի վերականգնման հարցը... Բակո Սահակյանը «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի ղեկավարների հետ քննարկել է ԼՂ ավերված բնակավայրերի վերականգնման հարցը...2016-04-23 18:52:00
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն ապրիլի 23-ին ընդունել է «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Արա Վարդանյանին եւ հիմնադրամի ԱՄՆ արեւմտյան շրջանի տեղական մարմնի տնօրեն Սարգիս Քոթանջյանին։Հանդիպմանը քննարկվել
Բարաք Օբամայի հայտարարությունը Հայոց ցեղասպանության ոգեկոչման օրվա առթիվ Բարաք Օբամայի հայտարարությունը Հայոց ցեղասպանության ոգեկոչման օրվա առթիվ 2016-04-23 14:49:00
Սպիտակ տան մամլո քարտուղարությունը հրապարակել է ԱՄՆ նախագահ Բարաք Օբամայի հայտարարությունը Հայոց ցեղասպանության ոգեկոչման օրվա առթիվ: Վկայակոչելով Tert.am-ին` այս մասին հայտնում է «Արմենպրես»-ը:«Այսօր հանդիսավոր կերպով ոգեկոչում ենք
Ցանկացած հանցագործության դատապարտումը ենթադրում է փոխհատուցում. Սերժ Սարգսյան Ցանկացած հանցագործության դատապարտումը ենթադրում է փոխհատուցում. Սերժ Սարգսյան2016-04-23 12:15:00
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում մասնակցել է «Ընդդեմ ցեղասպանության հանցագործության» երկրորդ գլոբալ ֆորումի բացմանը, որն անցկացվում է «Ցեղասպանություն վերապրած վկաները» խորագրի
Բաքվին սթափեցնելու համար այլևս բավարար չեն կոչերն ու հորդորները, հարկավոր են հստակ քայլեր. ՀՀ ԱԳՆ Բաքվին սթափեցնելու համար այլևս բավարար չեն կոչերն ու հորդորները, հարկավոր են հստակ քայլեր. ՀՀ ԱԳՆ 2016-04-21 15:05:00
Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարությունը այսօր հերթական ցինիկ հայտարարությունն է տարածել, որտեղ, ակնհայտ փաստերը գլխիվայր շուռ տալով, փորձում է ապրիլի 2-ին Լեռնային Ղարաբաղի դեմ իր կողմից սանձազերծված ռազմական գործողությունների
«Ովքեր փորձում են պառակտում մտցնել մեր երկրի որոշ խավերի մեջ, հորդորում եմ չանել նման սխալ բաներ». ՀՀ վարչապետ «Ովքեր փորձում են պառակտում մտցնել մեր երկրի որոշ խավերի մեջ, հորդորում եմ չանել նման սխալ բաներ». ՀՀ վարչապետ2016-04-20 16:49:00
Այսօր լրագրողների հետ զրույցում՝ ադրադառնալով դիտարկմանը, թե հասարակության շրջանում միտք է հնչում, ըստ որի օլիգարխները, մեծահարուստները պետք է վաճառեն իրենց ունեցվածքը, քանի որ ձեռք են բերել պետական միջոցների հաշվին և այդ գումարով զենք գնեն,
Միհրան Պողոսյանը հրաժարական է տվել Միհրան Պողոսյանը հրաժարական է տվել2016-04-18 02:32:00
Հայկական և միջազգային մամուլում վերջերս պանամական օֆշորների մասին հրապարակումներում ի հայտ եկավ նաև իմ անունը։ Ցավում եմ, որ անունս արծարծվում է միլիարդավոր դոլարներ իրականում սեփականացրած՝ Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի ընտանիքի կողքին։