Սահմանին զոհ ունենք. Ադրբեջանի զինուժն այս գիշեր հրետակոծել է նաեւ խաղաղ բնակավայրերը2016-04-27 09:00:00 Ապրիլի 26-ի օրվա ընթացքում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի ողջ երկայնքով հակառակորդի կողմից ձեռնարկված ինտենսիվ հրետակոծությունները շարունակվել են նաեւ այս գիշեր: ԼՂՀ ՊԲ-ից հայտնում են, որ ադրբեջանական զինուժը իր |
Ադրբեջանի կողմից խաղաղ բնակավայրերը ռմբակոծելու մասին իրազեկել է Կարմիր խաչին2016-04-27 07:49:00 ԼՂՀ պաշտպանության նախարարությունն իրազեկում է, որ ինչպես վերջին օրերին, այնպես էլ այս գիշեր Մարտակերտ քաղաքի և սահմանին մերձակա այլ խաղաղ բնակավայրերի վրա ադրբեջանական բանակի կողմից իրականացված հրթիռահրետակոծությունների մասին, որպես միջազգային անկողմնակալ, չեզոք և անկախ կազմակերպության, պարբերաբար տեղեկացվել և այսուհետ ևս կտեղեկացվեն Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեին: |
ԼՂՀ ԱԳՆ-ն հայտարարություն է տարածել2016-04-26 14:19:00 Հանրապետության (ԼՂՀ) դեմ սանձազերծված լայնածավալ ագրեսիայից հետո Ադրբեջանի իշխանությունները շարունակում են ջանքեր գործադրել վերջնականապես խափանելու հակամարտության խաղաղ կարգավորման գործընթացը և այն տեղափոխելու ռազմական հարթություն: Դրա |
Այսօր ես հայտարարում եմ ի լուր աշխարհի` հայերի բնաջնջում կամ բռնագաղթեցում Արցախում չի լինելու. Սերժ Սարգսյան 2016-04-23 23:16:00 Սերժ Սարգսյանի ուղերձը Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակի օրվա կապակցությամբ. «Սիրելի´ հայրենակիցներ, Այսօր մենք ոգեկոչում ենք Հայոց ցեղասպանության սուրբ նահատակների հիշատակը: Մեծ եղեռնից անցել է արդեն մեկ դարից ավելի: Ի՞նչ է |
Բակո Սահակյանը «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի ղեկավարների հետ քննարկել է ԼՂ ավերված բնակավայրերի վերականգնման հարցը...2016-04-23 18:52:00 Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն ապրիլի 23-ին ընդունել է «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Արա Վարդանյանին եւ հիմնադրամի ԱՄՆ արեւմտյան շրջանի տեղական մարմնի տնօրեն Սարգիս Քոթանջյանին։Հանդիպմանը քննարկվել |
Բարաք Օբամայի հայտարարությունը Հայոց ցեղասպանության ոգեկոչման օրվա առթիվ 2016-04-23 14:49:00 Սպիտակ տան մամլո քարտուղարությունը հրապարակել է ԱՄՆ նախագահ Բարաք Օբամայի հայտարարությունը Հայոց ցեղասպանության ոգեկոչման օրվա առթիվ: Վկայակոչելով Tert.am-ին` այս մասին հայտնում է «Արմենպրես»-ը:«Այսօր հանդիսավոր կերպով ոգեկոչում ենք |
Ցանկացած հանցագործության դատապարտումը ենթադրում է փոխհատուցում. Սերժ Սարգսյան2016-04-23 12:15:00 Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում մասնակցել է «Ընդդեմ ցեղասպանության հանցագործության» երկրորդ գլոբալ ֆորումի բացմանը, որն անցկացվում է «Ցեղասպանություն վերապրած վկաները» խորագրի |
Բաքվին սթափեցնելու համար այլևս բավարար չեն կոչերն ու հորդորները, հարկավոր են հստակ քայլեր. ՀՀ ԱԳՆ 2016-04-21 15:05:00 Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարությունը այսօր հերթական ցինիկ հայտարարությունն է տարածել, որտեղ, ակնհայտ փաստերը գլխիվայր շուռ տալով, փորձում է ապրիլի 2-ին Լեռնային Ղարաբաղի դեմ իր կողմից սանձազերծված ռազմական գործողությունների |
«Ովքեր փորձում են պառակտում մտցնել մեր երկրի որոշ խավերի մեջ, հորդորում եմ չանել նման սխալ բաներ». ՀՀ վարչապետ2016-04-20 16:49:00 Այսօր լրագրողների հետ զրույցում՝ ադրադառնալով դիտարկմանը, թե հասարակության շրջանում միտք է հնչում, ըստ որի օլիգարխները, մեծահարուստները պետք է վաճառեն իրենց ունեցվածքը, քանի որ ձեռք են բերել պետական միջոցների հաշվին և այդ գումարով զենք գնեն, |
Միհրան Պողոսյանը հրաժարական է տվել2016-04-18 02:32:00 Հայկական և միջազգային մամուլում վերջերս պանամական օֆշորների մասին հրապարակումներում ի հայտ եկավ նաև իմ անունը։ Ցավում եմ, որ անունս արծարծվում է միլիարդավոր դոլարներ իրականում սեփականացրած՝ Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի ընտանիքի կողքին։ |