Արկադի Տեր-Թադեւոսյանը աշխարհի բոլոր հայ զինվորականներին կոչ է արել... Արկադի Տեր-Թադեւոսյանը աշխարհի բոլոր հայ զինվորականներին կոչ է արել...2016-04-10 17:31:00
Գեներալ-մայոր Արկադի Տեր-Թադեւոսյանը աշխարհի բոլոր երկրներում բնակվող հայազգի բարձրաստիճան սպաներին եւ ռազմական փորձագետներին կոչ է անում միանալ իր առաջարկած ծրագրին, ըստ որի նախատեսվում է ռազմական-ուսումնական կենտրոններում համապատասխան
Մանվել Գրիգորյանի ցավակցական խոսքը` նահատակվածների ընտանիքներին Մանվել Գրիգորյանի ցավակցական խոսքը` նահատակվածների ընտանիքներին2016-04-10 16:13:00
ԵԿՄ վարչության նախագահ, Արցախի հերոս, Զորավար Մանվել Գրիգորյանը ցավակցական խոսք է հղել նահատակվածների ընտանիքներին: «Եռասերունդ Երկրապահ կամավորականների միության, Հանրապետության բոլոր երկրապահների, 5-րդ բրիգադի մարտիկների, պատանի,
ԱՄՆ Կոնգրեսի Ներկայացուցիչների պալատի անդամ Ադամ Շիֆը աջակցություն է հայտնել Լեռնային Ղարաբաղին ԱՄՆ Կոնգրեսի Ներկայացուցիչների պալատի անդամ Ադամ Շիֆը աջակցություն է հայտնել Լեռնային Ղարաբաղին2016-04-09 18:56:00
ԱՄՆ Կոնգրեսի Ներկայացուցիչների պալատի անդամ Ադամ Շիֆը աջակցություն է հայտնել Լեռնային Ղարաբաղին: «Մենք բոլորս միասին կողմ ենք խաղաղությանն ու արդարությանը: Մենք բոլորս «ուժեղ Արցախ» ենք»,- Twitter-ի իր միկրոբլոգում գրել է Շիֆը՝
Սերժ Սարգսյանն ու Լևոն Տեր-Պետրոսյանը հանդիպել են ...  Սերժ Սարգսյանն ու Լևոն Տեր-Պետրոսյանը հանդիպել են ... 2016-04-09 10:57:00
Սերժ Սարգսյանն ապրիլի 9-ին հանդիպել է ՀՀ առաջին Նախագահ Լևոն ՏերՊետրոսյանին: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության եւ տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից, հանդիպելու
Քուվեյթում ՀՀ դեսպանություն էին այցելել ... Քուվեյթում ՀՀ դեսպանություն էին այցելել ...2016-04-08 01:27:00
Սույն թվականի ապրիլի 7-ին Քուվեյթում ՀՀ դեսպանություն էին այցելել Քուվեյթի ի Արաբական ծոցի երկրների թեմի հոգևոր առաջնորդը, քուվեյթահայ համայնքային բոլոր կառույցների և մարմինների ղեկավար ներկայացուցիչները՝ Հայրենիքին և արցախահայությանը այս
Քաղաքապետի տիկին Գոհար Մարգարյանն այցելել է մայրաքաղաքի ծննդատներ Քաղաքապետի տիկին Գոհար Մարգարյանն այցելել է մայրաքաղաքի ծննդատներ2016-04-07 15:17:00
Քաղաքապետի տիկին Գոհար Մարգարյանն այցելել է մայրաքաղաքի ծննդատներ Մայրության և գեղեցկության տոնի առիթով Երևանի քաղաքապետի տիկին Գոհար Մարգարյանն այցելել է մայրաքաղաքի ծննդատներ, շնորհավորել օրերս մայրացած կանանց։ «Թող աշխարհի բոլոր
Ստեփանակերտը դիտարկում անցկացնելու համաձայնություն է տվել Ստեփանակերտը դիտարկում անցկացնելու համաձայնություն է տվել2016-04-06 08:01:00
ԼՂՀ իշխանությունները համաձայնել են ԵԱՀԿ դիտարկում անցկացնելուն: NEWS.am-ի դիտարկմանը, թե ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ամերիկացի համանախագահ Ջեյմս Ուորլիքը հայտարարել է, որ շփման գծում դիտարկում անցկացնելու համաձայնություն դեռ ձեռք չի բերվել, եւ արդյոք ԼՂՀ-ն
ՀԱՂՈՐԴԱԳՐՈՒԹՅՈՒՆ՝ ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառությունից... ՀԱՂՈՐԴԱԳՐՈՒԹՅՈՒՆ՝ ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառությունից...2016-04-05 23:39:00
ՀԱՂՈՐԴԱԳՐՈՒԹՅՈՒՆ Այս գիշեր ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գոտում հիմնականում պահպանվել է ապրիլի 5-ի ժամ 12-ին ձեռք բերված կրակի դադարեցման շուրջ պայմանավորվածությունը: ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայություն
ՆԱԽԱԳԱՀ ՍԵՐԺ ՍԱՐԳՍՅԱՆԸ ՊԱՇՏՈՆԱԿԱՆ ԱՅՑՈՎ ՄԵԿՆԵԼ Է ԳԵՐՄԱՆԻԱ ՆԱԽԱԳԱՀ ՍԵՐԺ ՍԱՐԳՍՅԱՆԸ ՊԱՇՏՈՆԱԿԱՆ ԱՅՑՈՎ ՄԵԿՆԵԼ Է ԳԵՐՄԱՆԻԱ2016-04-05 15:55:00
Ս.թ. ապրիլի 6-7-ը կկայանա ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանի պաշտոնական այցը Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետություն: Այցի շրջանակներում Հանրապետության Նախագահը հանդիպումներ կունենա Գերմանիայի բարձրագույն ղեկավարության՝ Նախագահ Յոախիմ Գաուկի, կանցլեր Անգելա Մերկելի, Բունդեսթագի նախագահ Նորբերթ Լամմերթի, Գերմանիայի Արտաքին գործերի նախարար, ԵԱՀԿ գործող նախագահող Ֆրանկ-Վալտեր Շտայնմայերի հետ: president.am
ԱՇԽԱՏԱՆՔԱՅԻՆ ԽՈՐՀՐԴԱԿՑՈՒԹՅՈՒՆ ԱՇԽԱՏԱՆՔԱՅԻՆ ԽՈՐՀՐԴԱԿՑՈՒԹՅՈՒՆ2016-04-05 15:02:00
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն ապրիլի 5-ին անց է կացրել աշխատանքային խորհրդակցություն ԼՂՀ Կառավարության կողմից ձեւավորված արագ արձագանքման օպերատիվ շտաբի անդամների հետ: Երկրի ղեկավարը կարեւորել է այս կառույցի ձեւավորումը