Ուկրաինայում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան Անդրանիկ Մանուկյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է.
Հոկտեմբերի 19-23-ը Ուկրաինա ժամանած Հայաստանի լրատվական դաշտի հայտնի ներկայացուցիչները( Լիլիթ Թումանյան, Սերոբ Օհանյան,Հրատ Մելիք-Շահնազարյան, Կոնստանտին Պետրոսով, Կոնստանտին Տեր-Նակալան, Տիգրան Քոչարյան,Արման Աբովյան) Կիևում հանդիպեցին Ուկրաինայի 23 առաջատար լրատվամիջոցների առաջին դեմքերի հետ և քննարկեցին հետագա համագործակցության և փոխադարձ աջակցության հարցեր:
Այս հանդիպումը աննախադեպ էր իր նշանակությամբ( սա ուկրաինացիների կարծիքն է) քանի որ առաջին անգամ ընկերական,շատ ջերմ և ոչ պաշտոնական մթնոլորտում նրանք շփվում էին միմյանց հետ և պայմանավորվածություններ ձեռք բերում հետագա համագործակցության և համատեղ ծրագրեր իրականացնելու գործում:
Հուսամ, որ երկկողմ պայմանավորվածությունները կկատարվեն:
Նաև տեղի են ունեցել հանդիպումներ Լվովի մարզպետ Օլեգ Սինյուկայի,Տրուսկավեցի քաղաքապետ Անդրեյ Կուլչինսկու և Լվովի քաղաքապետ, «Սամոպոմիչ» կուսակցության ղեկավար Անդրեյ Սադովոյի հետ:
Երախտապարտ եմ մեր պատվիրակության բոլոր անդամներին` բարձր պրոֆեսիոնալիզմի և դրսևորած ազգանվեր կեցվածքի համար: