, 30 2025թ.
Բոլորը
ԱՄՆ-ն ստիպված է լինելու օրինականացնել բազմակնությունը ԱՄՆ-ն ստիպված է լինելու օրինականացնել բազմակնությունը2016-10-25 00:58:00
2015 թվականին ԱՄՆ Գերագույն դատարանը «Obergefell v. Hodges» դատական գործում վճռեց, որ նույնասեռ ամուսնությունը մարդու անքակտելի իրավունքն է և նման ամուսնության գրանցման մերժումը նահանգային և ֆեդերալ որևէ մարմնի կողմից ԱՄՆ Սահմանադրության
Քլինթընի եւ Թրամփի վերջին ճիգերը՝ մինչեւ ընտրությունները Քլինթընի եւ Թրամփի վերջին ճիգերը՝ մինչեւ ընտրությունները2016-10-24 23:39:00
ԱՄՆ-ի նախագահական ընթացիկ ընտրարշավն աննախադեպ է թեկնածուների կողմից միմյանց վատաբանելու փորձառությամբ, երբ հանրապետական թեկնածու Դոնալդ Թրամփը դեմոկրատ իր մրցակցին անվանում է նախագահության ամենակաշառարված թեկնածուն
Արման Սաղաթելյանն աշխատանքի է գնում  զենքով Արման Սաղաթելյանն աշխատանքի է գնում զենքով2016-10-24 22:55:00
«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Հանրային ռադիոընկերության գործադիր տնօրեն Արման Սաղաթելյանն իր ներկայիս պաշտոնում նշանակվելուց հետո ռադիո գնում է զենքով: Հիշեցնենք, որ նա հանրային ռադիոյի գործադիր տնօրեն նշանակվեց այս տարվա փետրվարի
Արարատի ոստիկանապետն իր վարորդի եւ աշխատակցի հետ ծեծել է քրեագետ լեյտենանտին. «Հայկական ժամանակ» Արարատի ոստիկանապետն իր վարորդի եւ աշխատակցի հետ ծեծել է քրեագետ լեյտենանտին. «Հայկական ժամանակ»2016-10-24 22:48:00
«Հայկական ժամանակ» օրաթերթի տեղեկություններով, անցյալ հինգշաբթի՝ հոկտեմբերի 20-ին, Արարատի մարզի ոստիկանության պետ Արսեն Աբրահամյանը իր վարորդի եւ քրեական հետախուզության աշխատակցի հետ ծեծի է ենթարկել մարզային վարչության քրեագետ Եսայի
Ստացվում է, ով մարդ ունի, պետք է մնա ու աշխատի, իսկ ով «անտեր» է, պետք է հեռացվի Ստացվում է, ով մարդ ունի, պետք է մնա ու աշխատի, իսկ ով «անտեր» է, պետք է հեռացվի2016-10-24 22:29:00
«Իրատես» թերթը գրում է. «Ասում են, թե պետական համակարգում «կտրուկ կրճատումներ» իրականացնելու կառավարության ղեկավարի հրահանգը որոշ ոլորտներ լրիվ այլ կերպ են ընկալել։ Ռազմական ոստիկանությունում, ասում են, մի շնչով «հնձել»
«Մեր ոստիկանները ծայրահեղ ոչ պրոֆեսիոնալ են».փաստաբան «Մեր ոստիկանները ծայրահեղ ոչ պրոֆեսիոնալ են».փաստաբան2016-10-24 21:27:00
«Մենք` որպես «նապաստակ», դատվում ենք». փաստաբանների մտահոգությունը Փաստաբան Հայկ Հարությունյանը ՀՀ-ում ոստիկանների աշխատաոճը հակիրճ ու դիպուկ նկարագելու համար անեկդոտ է հիշում ու պատմում. -Տարբեր երկրների ոստիկանների համար
Որքան պետք է լինի արյան ճնշումը տարբեր տարիքային խմբի մարդկանց մոտ Որքան պետք է լինի արյան ճնշումը տարբեր տարիքային խմբի մարդկանց մոտ 2016-10-24 20:54:00
Համաձայն «Անհրաժեշտ գիտելիքների նորագույն ուղեցույցի»՝ 1. Նորածնի նորմալ ճնշումը հավասար է 70մմ ս․ս-ի:2. 1 տարեկանը լրացած տղա երեխայի նորմալ ճնշումը 96/66(վերին/ստորին), աղջկանը՝ 95/65 մմ ս․ս:3. 10 տարեկան երեխայի նորմալ ճնշումը կազմում է 103/69
Ես փաստեր ունեմ և պատրաստ եմ պատասխանատվություն կրել, եթե զրպարտում եմ». Վահան Բադասյան Ես փաստեր ունեմ և պատրաստ եմ պատասխանատվություն կրել, եթե զրպարտում եմ». Վահան Բադասյան2016-10-24 16:12:00
Ես նորից եմ կրկնում՝ Արծրուն Հովհաննիսյանը լկտիաբար ստում է։168.am-ի հետ զրույցում այս մասին ասաց Արցախյան պատերազմի վետերան, նախկին զինվորական Վահան Բադասյանը։ «Ես հայտարարություն եմ տվել, իրավապահ մարմինները, անվտանգությունը պետք է
Թրամփն արդեն պարտվել է ԱՄՆ նախագահի ընտրություններում. The Washington Post Թրամփն արդեն պարտվել է ԱՄՆ նախագահի ընտրություններում. The Washington Post2016-10-24 13:59:00
«The Washington Post» -ը գրում է. ԱՄՆ Հանրապետական կուսակցության թեկնածու Դոնալդ Թրամփը նախագահի ընտրություններից 15 օր առաջ կորցրել է հաղթելու բոլոր հույսերը: Նշվում է, որ ԱՄՆ-ում պատրաստվել է էլեկտրոնային քարտեզ` հիմնված վերջին հարցումների
ՆԱԽԱԳԱՀԸ ՆԵՐԿԱ Է ԳՏՆՎԵԼ «ՅՈՒՆԻԲԱՆԿ» ԸՆԿԵՐՈՒԹՅԱՆ ՀԻՄՆԱԴՐՄԱՆ 15-ԱՄՅԱԿԻՆ ՆՎԻՐՎԱԾ ՀԱՆԴԻՍԱՎՈՐ ՄԻՋՈՑԱՌՄԱՆԸ ՆԱԽԱԳԱՀԸ ՆԵՐԿԱ Է ԳՏՆՎԵԼ «ՅՈՒՆԻԲԱՆԿ» ԸՆԿԵՐՈՒԹՅԱՆ ՀԻՄՆԱԴՐՄԱՆ 15-ԱՄՅԱԿԻՆ ՆՎԻՐՎԱԾ ՀԱՆԴԻՍԱՎՈՐ ՄԻՋՈՑԱՌՄԱՆԸ2016-10-24 13:57:00
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում ներկա է գտնվել «Յունիբանկ» ընկերության հիմնադրման 15-ամյակին նվիրված հանդիսավոր միջոցառմանը: